telewizory 4k
Nowinki technologiczne

Wybieramy ekran telewizora

Podczas kupowania nowego telewizora wiele osób zwraca uwagę na markę czy też na rocznik produkcji danego modelu. Jest to oczywiście stosunkowo ważna sprawa, lecz tą najważniejszą kwestią jest bez wątpienia ekran, jaki w danym modelu jest wykorzystywany. Nawet najtańsze telewizory muszą się pod tym względem pewną jakością charakteryzować.

Technologia wykonania ekranu

Jeśli chce się mieć dobry ekran w telewizorze, jego poszukiwania warto rozpocząć od absolutnych podstaw, czyli tego, w jakiej został on wykonany technologii. Wymienić tu można przede wszystkim trzy rodzaje – LCD, Led lub OLED. Ta pierwsza to ekran stosunkowo stary, który podświetlany jest awaryjnymi świetlówkami, stanowiącymi zdecydowanie największy problem. Model led to również LCD, lecz do podświetlenia użyte zostały nowoczesne diody led. Ekran OLED zaliczany jest bez wątpienia do światowej czołówki jeśli chodzi o jakość, lecz niestety również i cenę.

telewizory 4k

Jaka rozdzielczość ekranu

W przypadku wybierania najlepszego telewizora bardzo ważne jest to, aby jego ekran posiadał dobrze dobraną rozdzielczość. Rzecz jasna standardem jest obecnie telewizor 4K, który zapewnia dobrą jakość obrazu, doskonałą cenę, a także przyszłościowe możliwości, ponieważ 4k używane jest obecnie za najlepszy i najchętniej wykorzystywany standard. Jeśli chce się mieć najnowocześniejszy ekran, który będzie można oglądać jeszcze przez najbliższe 10, a może i więcej lat, poleca się zainwestować w model 8K. Zauważyć jednak trzeba, że jest on naprawdę bardzo drogi, a materiału w takiej rozdzielczości jest tyle, co kot napłakał. Na koniec pozostaje jeszcze najstarszy model, czyli full HD, którego najważniejszą zaletą jest niska cena.

Możliwość komentowania Wybieramy ekran telewizora została wyłączona