Elektronika i gadżety

Na co zwrócić uwagę wybierając uchwyt do telewizora 32 cale?

Nowoczesne telewizory coraz częściej stają się eleganckim dodatkiem do salonu lub sypialni. Dzięki specjalnym uchwytom nie muszą one zajmować cennego miejsca na meblach. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na przymocowanie telewizora do ściany lub sufitu. Aby wybrać porządny uchwyt do telewizora 32 cale należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Maksymalny udźwig?

Uchwyt do telewizora 32 cale ze sklepu emanta.pl jak łatwo się domyślić dostosowany jest do sprzętu o różnej wielkości i wadze. Na półkach sklepowych można znaleźć uchwyty do 20 kg, 30 kg a nawet do 50 kg. Aby dokonać udanego zakupu należy oczywiście dokładnie sprawdzić ile w rzeczywistości ważny nasz telewizor. Na maksymalny udźwig w szczególności powinny zwrócić uwagę osoby, które zamierzają podczepić dodatkowy soundbar. Nawet stosunkowo niewielkie soundbary ważą od 2 do 5 kg.

Standard VESA

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest standard VESA. W instrukcji obsługi sprzętu RTV można sprawdzić, czy dany sprzęt jest przystosowany do standardu VESA (ang. Video Electronics Standards Association). Mowa tutaj oczywiście o specjalnym standardzie, który dokładnie określa rozstaw poszczególnych otworów montażowych. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się rozstaw 200×200, 300×300, 400×300 i 400×400. Pierwsza wartość określa odległość pomiędzy górnym a dolnym otworem mocujący. Jeżeli chodzi o drugą wartość to odpowiada ona z kolei za odległość pomiędzy pierwszym i ostatnim otworem w danym rzędzie. Jeżeli nie wiemy czy nasz telewizor jest dostosowany do standardu VESA to najbezpieczniejszym wyborem jest uniwersalny uchwyt do telewizora 32 cale.

Możliwość komentowania Na co zwrócić uwagę wybierając uchwyt do telewizora 32 cale? została wyłączona