9699_szafa_rack_wn_6606_glowne_l_
Elektronika i gadżety

Szafy rack – porządek i dobra organizacja pracy

Na wydajność pracy wpływ ma wiele czynników. Wśród nich wymienić należy między innymi zachowanie należytego porządku. W przypadku sprzętu informatycznego wykorzystywanego w różnorodny sposób, w tym również w ramach domowego i przemysłowego monitoringu, w celu odpowiedniej organizacji pracy doskonale sprawdzą się szafy rack.

Szafa serwerowa rackowa

Jak wspomniano powyżej, szafa serwerowa rackowa służy utrzymaniu porządku w obsługiwanych przez użytkownika sprzętach informatycznych. Szafy rack stanowią powszechne i niezbędne wyposażenie niemal każdej serwerowni. Warto bowiem pamiętać o tym, że tego typu szafy są standaryzowane, co oznacza, że każdy zastosowany w jej konstrukcji element musi spełniać określone wymagania. Dzięki temu szafy serwerowe rackowe zapewniają bezpieczne i stabilne przechowywanie wyposażenia elektronicznego, w tym: serwerów czy generatorów zasilania UPS.

Konstrukcja szafy rack

Szafy serwerowe rackowe cechują się charakterystyczną budową, która opiera się na systemie belek, szyn i prowadnic. Tego typu szafy wykonywane są przede wszystkim z blachy stalowej oraz posiadają zamocowane od frontu przeszklone drzwi. Ponadto, szafa rack powinna być wyposażona w system wentylacji. Jest on niezbędny dla zachowania prawidłowych parametrów pracy umieszczonego w szafie wyposażenia informatycznego.

Rodzaje szaf rackowych

Na rynku dostępne są dwa rodzaje szaf typu rack. Pierwsze z nich to szafy wiszące, drugie – stojące. Te dwa różne rozwiązania powinny być wybierane w zależności od ilości dostępnego miejsca oraz wielkości i ciężaru wyposażenia informatycznego. Warto zaznaczyć, że niewielkie szafy rackowe wiszące mogą być z powodzeniem stosowane w niewielkich pomieszczeniach i często są wykorzystywane do montażu elementów monitoringu. Szafy stojące zajmują zdecydowanie więcej miejsca, ale cechuje je znacznie wyższe dopuszczalne obciążenie, sięgające nawet 1000 kg.

Możliwość komentowania Szafy rack – porządek i dobra organizacja pracy została wyłączona