zaslepka na kamere
Elektronika i gadżety

Dlaczego warto zakrywać kamerkę w laptopie?

Coraz częściej stajemy się celem różnych osób atakujących nasz cybernetyczny sprzęt, przez co wcale nie jesteśmy anonimowi w sieci, kiedy ktoś przejmie kontrolę nad naszą kamerką.  Jednak problem inwigilacji w przestrzeni internetowej został coraz częściej poruszany z tego powodu, że staliśmy się bardziej świadomi zagrożenie. Nawet sam właściciel Facebooka Mark Zuckerberg na jednym ze swoich zdjęć miał zaklejoną kamerkę w laptopie i warto zaznaczyć, iż był to rok 2016.

Jaką zaślepkę na kamerkę wybrać?

Na rynku znajdziemy trzy typy zaślepek na kamerkę:

  • nakładana,
  • silikonowa,
  • plastikowa przesuwana.
zaslepka na kamere

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie, lecz warto wiedzieć, czym poszczególna kategoria się charakteryzuje. Podczas wyboru musimy na samym początku przemyśleć sprawę zastosowania takiej zaślepki na kamerę. Poza tym jest duży popyt na to zabezpieczenie kamerki, więc producenci postanowili zwiększyć ilość dostępnych modeli, co przekłada się na większy wybór. Kiedy oglądamy dany, egzemplarz sprawdźmy, czy po jej założeniu będziemy w stanie zamknąć laptopa. Warto zaznaczyć, że każdy laptop może mieć inne wymagania, ale największą popularnością cieszą się zaślepki przesuwane plastikowe. W takim przypadku wystarczy nakleić ją raz na kamerkę i aby umyślnie skorzystać z kamerki nie będziemy musieli ją ściągać, ponieważ wystarczy przesunąć ruchomą część. Jeżeli chodzi o zaślepki silikonowe, to musimy pamiętać, że jest nakładana na obudową i nie powinno to nam przysporzyć problemów z zamykaniem laptopa, ale podczas transportu może przesunąć lub spaść.

Znakowanie zaślepki na kamerkę

Pod kątem zmiany wyglądu górują modele przesuwane, bo umożliwiają nam naniesienie nadruku i przyklejenie go na zaślepkę przy pomocy nadruku UV. Dzięki temu możemy przykładowo nanieść pewną postać z bajki bądź bardziej bajkowe rzeczy i uczynić podstawową zaślepkę zaślepką z motywem bajkowym.

Możliwość komentowania Dlaczego warto zakrywać kamerkę w laptopie? została wyłączona