myszka gamingowa
Elektronika i gadżety

Jaka powinna być myszka gamingowa?

Myszka to urządzenie, które przeciętny użytkownik kupuje na chybił trafił, wybierając je na podstawie wyglądu. Gracze nie kupują w ten sposób; chcą myszy do gier o zaawansowanej wydajności, bogatej funkcjonalności i stylowej konstrukcji. Jest to mysz, która dobrze leży w dłoni i w każdej grze przewyższa konkurencję.

Myszka gamingowa – optyczna lub laserowa

Myszka gamingowa (https://manta.com.pl/product-category/gaming/myszy/) dzieli się na dwa typy w zależności od rodzaju czujnika – optyczny i laserowy. Mysz laserowa może pracować praktycznie na każdej powierzchni, zarówno na podkładce z tkaniny, jak i na błyszczącej powierzchni lub szkle. Kolejną zaletą myszy laserowej jest niski pobór mocy, dlatego czujniki laserowe są prawie zawsze stosowane w myszach bezprzewodowych. A co najlepsze, czujnik laserowy ma wyższą rozdzielczość, co oznacza, że może szybciej przesuwać wskaźnik.

Czujniki optyczne są mniej czułe na powierzchniach zakurzonych lub zabrudzonych. Nie używają one żadnych algorytmów korekcji ruchu ani przewidywania i nie mają akceleracji sprzętowej, co oznacza, że myszy z tym czujnikiem poruszają się bardziej płynnie i precyzyjnie. Ten typ myszy ma znacznie niższą rozdzielczość maksymalną niż mysz laserowa.

Rozdzielczość czujnika myszki

myszka gamingowa

Rozdzielczość sensora (DPI/CPI) jest kluczową cechą myszki gamingowej. Oznacza to, że im wyższa rozdzielczość, tym dalej kursor może przemieścić się na ekranie w porównaniu z odległością, jaką mysz pokonuje na powierzchni. Nowoczesne myszki mogą osiągać rozdzielczość nawet 16000 dpi, ale wysoka rozdzielczość nie musi oznaczać wysokiej dokładności.

Często wystarczające jest nawet 1600 dpi, natomiast gracze preferują znacznie mniejsze ustawienia, takie jak 800 lub 1200 dpi, ponieważ zapewniają one lepszą dokładność celowania. Wysokie DPI jest stosowane w grach MOBA. Nie należy więc gonić za myszką o najwyższej rozdzielczości, lecz wybrać taką, która będzie odpowiadać użytkownikowi.

Możliwość komentowania Jaka powinna być myszka gamingowa? została wyłączona