Uncategorized

Co to jest ortopedia i inne opcje, aby naprawić swój ból stawów

Z wiekiem nasze stawy dostają prawdziwe baty. Im starsi jesteśmy, tym bardziej prawdopodobne jest wystąpienie u nas choroby zwyrodnieniowej stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów lub innych problemów ze stawami, które mogą powodować ból i trudności w poruszaniu się.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest zdecydowanie najczęstszym problemem związanym z wiekiem. Dotyka ono około połowy osób dorosłych powyżej 60 roku życia i zostało nazwane „chorobą starzenia się”. W rzeczywistości, dane CDC pokazują, że częstość występowania zapalenia stawów będzie tylko rosła, gdy pokolenie wyżu demograficznego będzie się nadal starzeć.

Na szczęście istnieje wiele możliwości rozwiązania problemu bólu stawów! Podstawowym celem ortopedii jest diagnozowanie i leczenie problemów mięśniowo-szkieletowych u pacjentów, którzy doświadczyli urazu lub mają dziedziczne skłonności do rozwoju tych schorzeń. Oto kilka przykładów różnych zawodów w tej dziedzinie i ich kluczowych obowiązków:

Stacje monitorowania ortopedycznego

Chirurdzy ortopedyczni specjalizują się w naprawach i zaburzeniach kości i stawów. Ukończyli co najmniej trzy lata szkolenia specjalistycznego po szkole medycznej, a następnie minimum trzy lata dodatkowego szkolenia w zakresie chirurgii ortopedycznej.

Chirurdzy ortopedyczni, korzystający ze stacji monitorowania https://alstor.pl/medycyna/stacja-ortopedyczna/ mogą leczyć wszystkie problemy mięśniowo-szkieletowe. Ściśle współpracują z fizykoterapeutami, terapeutami zajęciowymi i innymi dostawcami usług medycznych, aby zapewnić pełne leczenie i rehabilitację pacjentów z problemami stawów.

Chiropraktycy też korzystają ze stacji

Chiropraktycy są szkoleni do zajmowania się zaburzeniami mięśniowo-szkieletowymi dotyczącymi kręgosłupa. Po ukończeniu dwuletniego programu licencjackiego, kończą czteroletni program absolwencki w chiropraktyce.

Są one przeszkolone do wykonywania manipulacji kręgosłupa, które mogą pomóc złagodzić ból i zwiększyć mobilność stawów i mięśni wokół kręgosłupa.

Chiropraktycy również używać masażu i innych terapii do leczenia innych problemów mięśniowo-szkieletowych. Są one regulowane przez prawo państwowe i muszą spełniać pewne wymagania edukacyjne i szkoleniowe, aby praktykować.

Fizykoterapeuci – ich program monitorowania stacją

Fizykoterapeuci specjalizują się w leczeniu ludzi, którzy doświadczyli urazów lub mają zaburzenia stawów. Ukończyli oni co najmniej dwa lata specjalistycznego szkolenia po studiach, a następnie uzyskali tytuł doktora fizykoterapii.

Fizykoterapeuci leczą problemy mięśniowo-szkieletowe u pacjentów za pomocą różnych metod, takich jak manipulacje manualne i ćwiczenia. Ściśle współpracują z chirurgami ortopedycznymi, kręgarzami i terapeutami zajęciowymi, aby zapewnić skuteczny plan leczenia.

Możliwość komentowania Co to jest ortopedia i inne opcje, aby naprawić swój ból stawów została wyłączona