Uncategorized

Skaner do dokumentów

Jeśli prowadzimy aktywny tryb życia i przemieszczamy się dość często, możemy wybrać skaner mobilny, jest również w tej grupie skaner ręczny, ale na rynku mamy możliwość dostania płaskiego lub szczelinowego. Takie rozwiązanie dla osób, które przemieszczają się za granice lub gdzieś indziej, sprawdzi się bardzo dobrze.

Gdy już zależy nam na zeskanowaniu fotografii, negatywów albo slajdów, powinniśmy dobrać taki skaner https://alstor.pl/produkty/skanery-do-dokumentow/, który ma odpowiednią czułość oraz ma dość dobrą jakość. W takiej sytuacji powinniśmy kupić skaner płaski, który posiada specjalną przystawkę. Przy kupnie również warto zwrócić uwagę na opcje korekty, przy której obrabiamy zdjęcia. Jeśli potrzeba skanera w domu, polecany jest skaner płaski, jeśli chcemy szybko oraz wygodnie dostać to w obróbce, trzeba szukać różnych wariantów, które mają podajnik.

Kartki przekładane ręcznie może okazać się dla kupującego uciążliwe, warto mieć to na uwadze. Biuro wymaga czasami transmisji skanów między dyskiem sieciowym lub komputerem, dlatego warto zaopatrzyć się w funkcję WiFi. Sprzęt w większej firmie przyda się bardziej, dlatego warto wybrać płaski lub szczelinowy. 

Podział skanerów

Skaner płaski charakteryzuje się płaską powierzchnią oraz szklaną, gdy chcemy zeskanować jakikolwiek dokument, musimy włożyć dokument na wierzch oraz przykryć pokrywką, taki skaner sprawdza się w niewielkich ilościach do skanu.

W szczelinowym musimy wsadzić kartkę w specjalny otwór, kartka się posuwa na rolkach, które przesuwają nad promieniem światła, warto wybrać efekt skanowania obustronnego, oszczędzamy na tym czas oraz jest to wygodne. Skaner ręczny to przenośny model, od spodu ma wałek przesyłający informację o obrazi dokumentów.

Urządzenie pozwala nam zeskanować kilka fragmentów, ale posiada zaletę że jest mniejsze niż inne skanery.

Możliwość komentowania Skaner do dokumentów została wyłączona