airpods
Elektronika i gadżety

Słuchawki bezprzewodowe Airpods — jakie mają zalety?

Do sprzedaży niedawno trafiła druga z generacji kultowych już słuchawek bezprzewodowych airpods. Model ten na tle konkurencji wyróżnia się zdecydowanie licznymi nowoczesnymi technologiami, jak również długim czasem pracy po jednym ładowaniu. W poniższym artykule postaramy się podać możliwie najwięcej informacji na temat słuchawek tego producenta. 

Słuchawki Apple airpods — najważniejsze zalety

Apple AirPods są słuchawkami bezprzewodowymi, jakich nie było jak dotąd na rynku. Amerykański producent dokonał rzeczy praktycznie niemożliwej i pozbył się zupełnie jakichkolwiek kabli. Obie ze słuchawek działają niezależnie od siebie, co gwarantuje nam dużą wygodę. W czasie bieganie nie musimy obawiać się o przemieszczający się kabel. Wygoda użytkowania jest jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za zakupem tego modelu. 

Producent przygotował dla nas kilka udogodnień w słuchawkach, które pomagają w codziennym ich użytkowaniu. Sparowanie AirPods z innymi urządzeniami elektronicznymi jest naprawdę błyskawiczne. Kiedy słuchawki wykryją już, iż znajdują się w uszach użytkownika, to uruchamiają się automatycznie. Pomocna jest bardzo także asystentka głosowa. Wystarczy, iż powiemy ,,Hey Siri”, a już po chwili będziemy mogli poprosić o odtworzenie ulubionych utworów czy sprawdzenie obecnej pogody. 

Wbudowany mikrofon umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych. Ciekawostkę stanowi fakt, iż Apple AirPods mogą funkcjonować w roli słuchawki Bluetooth. Kiedy jedna z nich pozostanie w etui, druga będzie pracować samodzielnie. Oznacza to, iż prowadząc samochód, możemy wykorzystać ją do prowadzenia rozmowy bez konieczności ściągania rąk z kierownicy. 

Ostatnią zaletą słuchawek bezprzewodowych Apple AirPods jest zdecydowanie ich wzornictwo. Marka ta postawiła zdecydowanie na minimalizm i prostotę, a to okazało się być strzałem w dziesiątkę. Pierwsza z generacji tego modelu została zakupiona przez miliony użytkowników w obrębie całego świata. Pojedyncza słuchawka waży tylko 4 gramy, etui ładujące zaś 38 gramów. Wkładając tego typu zestaw do kieszeni, nawet nie poczujemy, iż tam go mamy. Pasjonaci oraz gadżeciarze z pewnością docenią wymienione słuchawki bezprzewodowe za ich oryginalny wygląd.  

Czy Apple AirPods mają w ogóle wady? 

Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods stworzone zostały z myślą o współpracy z urządzeniami, które działają w oparciu o system tvOS, WatchOS, macOS oraz iOS. Oznacza to, iż osoby niemające urządzeń od amerykańskiego producenta nie będą mogły skorzystać z takich słuchawek. Jest to zdecydowanie dodatek zarezerwowany dla posiadaczy telefonów, komputerów czy tabletów marki z logiem nadgryzionego jabłka.

Dla prawdziwych melomanów brak wyraźnych basów może być wadą słuchawek AirPods. Jakość odtwarzanego dźwięku wymienionego modelu jest całkiem niezła, niemniej jednak osoby bardzo wymagające mogą odczuwać pewien niedosyt. W takim przypadku lepiej rozejrzeć się za słuchawkami innego producenta.

Możliwość komentowania Słuchawki bezprzewodowe Airpods — jakie mają zalety? została wyłączona