iphone xr black czarny
Elektronika i gadżety

Czy warto kupić iPhone XR? Wady i zalety urządzenia

Warto wiedzieć, że iPhone XR to najtańszy smartfon marki do zgarnięcia w 2021 roku. iPhone X, a tym bardziej 8 i wcześniejsze generacje, są już martwe, a SE (2020) jest dużo słabszy we wszystkich aspektach nie licząc wydajności urządzenia.

Poniżej przedstawiamy kilka zalet i wad smartfona iPhone XR.

Iphone XR jest dobry pod niemal wszystkimi względami: nadal ma aktualny chipset Apple A12, przyzwoity czas pracy na baterii dzięki akumulatorowi o pojemności 2942 mAh, ochronę przed wilgocią IP67 i głośniki stereo. Ten iPhone jest też dość mały – ma tylko 150 mm wysokości. Oczywiście Apple ma w swojej ofercie również mniejsze telefony (12 mini i SE drugiej generacji), ale mają one słabe czasy pracy na baterii – XR nie ma tego problemu.

Wszystkie parametry iphone xr przeczytamy tutaj: https://ispot.pl/iphone-xr

Bezprzewodowa ładowarka

iPhone XR otrzymał szklaną tylną powierzchnię, która pozwalała na bezprzewodowe ładowanie zgodnie ze standardem Qi. To wygodne: nie potrzebujesz dodatkowych przewodów, po prostu umieść smartfon na takim urządzeniu, poczekaj chwilę – i iPhone jest naładowany.

Procesor

A12 Bionic to najbardziej zaawansowany procesor uczenia maszynowego firmy Apple. Ten procesor ma sześć rdzeni: dwa są używane do złożonych obliczeń, a cztery do codziennych zadań, wszystkie sześć są używane do zadań wymagających największej ilości zasobów. Za grafikę odpowiada czterordzeniowy procesor. A silnik Neural Engine jest fantastycznie szybki – przy pięciu bilionach operacji na sekundę.

Ekran

Liquid Retina to innowacyjny wyświetlacz LCD z dokładnym odwzorowaniem kolorów i szeroką gamą kolorów. 6,1” to największy ekran LCD w rodzinie iPhone’ów i zajmuje całą przednią powierzchnię smartfona. Jednocześnie, dzięki ścisłemu dopasowaniu szkła do aluminiowej ramki, iPhone XR jest niezawodnie chroniony przed wodą i może wytrzymać do 30 minut na głębokości jednego metra.

iphone xr black czarny plecyKamera

iPhone XR ma 12-megapikselowy aparat z szerokokątnym obiektywem, 5-krotnym zoomem cyfrowym i obsługą Neural Engine. Smart HDR, zmienna głębia ostrości, ulepszony bokeh, optyczna stabilizacja obrazu – wszystko zaprojektowane tak, aby każde wykonane zdjęcie było arcydziełem. Przedni aparat TrueDepth 7 MP otrzymał zaktualizowaną funkcję portretu i stabilizację wideo.

Jest też kilka kontrowersyjnych punktów

Pierwszym z nich jest 6,1-calowy wyświetlacz IPS o niskiej rozdzielczości, zbliżonej do HD+. Choć jest to prawdopodobnie najlepszy ekran LCD na rynku, przegrywa z konkurentami posiadającymi panele OLED o rozdzielczości FullHD+. Do tego nie ma podwyższonych herców (jak wszystkie inne iPhone’y) – alternatywy z Androidem mają matryce co najmniej 90Hz.

Drugą wadą jest obecność tylko jednego modułu aparatu 12MP. Tak, ten sensor nawet teraz robi świetne zdjęcia, ale brak ultraszerokokątnych i teleobiektywów jest znaczącą wadą.

Podsumowanie

Ponownie, iPhone XR jest najtańszym aktualnym iPhone’em w 2021 roku. Nie polecamy jednak zakupu wersji 64 GB – wolna przestrzeń szybko się skończy i trzeba będzie albo regularnie czyścić urządzenie, albo korzystać z usług w chmurze. Warto rozważyć wersję i zapłacić za 128 GB pamięci

Możliwość komentowania Czy warto kupić iPhone XR? Wady i zalety urządzenia została wyłączona