iPhone 13
Elektronika i gadżety

Co jest grane w nowym iPhonie 13?

IPhone 13 to nieco ulepszona wersja zeszłorocznej wersji tego telefonu, czyli iPhone’a 12. Posiada on aparat z lepszą funkcjonalnością, większą pamięć masową, zdecydowanie dłuższą żywotność baterii oraz jest on w całkiem przystępnej cenie. Ten najnowszy iPhone od Apple w standardowej edycji kosztuje w granicach od 4000 do 4500 złotych. Czym jeszcze się charakteryzuje?

Wyświetlacz i bateria iPhone 13

Smartfon charakteryzuje się tym samym ogólnym wyglądem, co jego poprzednik. Telefon wyróżnia to, że jego przód oraz tył są wykonane ze świetnej jakości szkła hartowanego. Są one niesamowicie wytrzymałe, co gwarantuje świetną ochronę telefonu przed czynnikami zewnętrznymi. Jest cięższy tylko o 12 g od swojego poprzednika i trochę grubszy, ale jeśli oba modele nie zostaną porównane obok siebie, nie jest to zauważalne. Ekran wyróżnia to, iż jest on o wiele bardziej żywy i jaśniejszy, niż u wcześniejszych egzemplarzy. Dochodzi do tego, również nieziemska poprawa jakości wyświetlacza. Jedną z wad jest delikatna utrata płynności, która w niewielkim stopniu wpływa na jakość pracy z owym telefonem.

  Śmiało można powiedzieć, że bateria jest niczego sobie. Telefon wytrzymuje nawet do 50 godzin między ładowaniami. Oznacza to, że telefon może działać od rana pierwszego dnia do rana trzeciego dnia, jeśli będziesz ostrożny, ale bardziej prawdopodobne jest, że będzie wymagał ładowania co drugą noc. Zazwyczaj baterie w podobnych urządzeniach zachowują co najmniej 80% swojej pierwotnej pojemności po kilkuset cyklach ładowania. Smartfon można bez problemu naprawić, a wymiana ekranu po gwarancji kosztuje około 1000 złotych.

Aparat

   Z tyłu znajdują się dwa bardziej dopracowane 12-megapikselowe aparaty, jeden główny i jeden ultraszerokokątny. Oba aparaty są większe, co jest najbardziej widoczne na głównym aparacie. Zdjęcia w dobrym świetle są szczegółowe, ostre i dobrze wyważone. Wydajność przy słabym oświetleniu uległa znacznej poprawie, więc znacznie rzadziej będziemy musieli używać trybu nocnego, jednocześnie zapewniając ostrzejsze i lepiej zrównoważone obrazy. Ultrawide został bardziej dopracowany i jest nieco ostrzejszy, a także ma lepszą wydajność przy słabym oświetleniu, dzięki czemu jest bardziej użyteczny w pomieszczeniach.

Podsumowanie

    IPhone 13 jest zdecydowanie lepszą wersją iPhone12, podwaja on początkową pamięć masową i dodaje dwa znaczące ulepszenia: dłuższą żywotność baterii i lepszy aparat. To sprawia, że jest to jeden z najlepszych telefonów, jakie możesz kupić, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że możesz go bezpiecznie używać dłużej niż jakikolwiek inny smartfon z ponad pięcioletnim wsparciem oprogramowania zapewnianym przez Apple oraz rozsądnymi i dostępnymi opcjami wymiany baterii. Nie jest idealny – brakuje mu teleobiektywu, a ekran jest nieco wolniejszy od konkurentów. Ale dla tych, którzy chcą zastąpić trzy- lub czteroletni telefon, iPhone 13 powinien znajdować się bardzo blisko szczytu listy przebojów. Rozważenie tego modelu telefonu jest na pewno czymś, czego każdy poszukiwacz nowego urządzenia powinien dokonać. Może się to okazać strzałem w dziesiątkę! Więcej szczegółów o iPhone 13 na stronie: https://ispot.pl/iphone-13

Możliwość komentowania Co jest grane w nowym iPhonie 13? została wyłączona