Elektronika i gadżety

Kupujemy kamerę internetową pod kątem jakości

Kamery internetowe z mikrofonem, choć są powszechnie używane, to jednak mało kto wie, czym się one powinny charakteryzować. Oczywiście każdy wie, że powinny nagrywać możliwie jak najlepszy obraz, lecz niewiele osób jest w stanie powiedzieć, jakie konkretnie cechy będą na to wpływały. Na co zatem trzeba zwracać uwagę podczas kupowania takiej kamery, aby nagrywała ona jak najlepszy obraz oraz co bardzo ważne również dźwięk?

Jak zadbać o odpowiedni obraz?

Kluczową sprawą podczas kupowania takiej kamery jest to, aby rejestrowała ona możliwie jak najlepszy obraz. W jaki sposób to osiągnąć? Przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby kupowana kamera internetowa z mikrofonem (zobacz) rejestrowała obraz w możliwie jak najlepszej rozdzielczości. Na ogół w przypadku dobrej klasy sprzętu spotkać można modele nagrywające w Full HD i taki model będzie dobrym wyborem. Co jednak bardzo ważne, oprócz tego istotną kwestią jest także to, jaka będzie ilość generowanych na sekundę klatek. Minimalną wartością jest oczywiście 30, lecz dla możliwie jak najpłynniejszego obrazu poleca się modele nagrywające nawet 60 klatek.

Jak zadbać o odpowiedni dźwięk?

Jeśli chce się prowadzić wideo rozmowy przez taką kamerę, nie można skupiać się tylko i wyłącznie na obrazie. Kluczowe jest w tym wypadku również to, jaka będzie jakość rejestrowanego i przesyłanego dalej dźwięku. W tym wypadku jest to jednak nieco łatwiejsze, ponieważ wystarczy skupić się na tym, aby dźwięk nagrywany był w stereo, a nie w mono. To powinno wystarczyć, aby po drugiej stronie łącza komputerowego wypowiadane słowa były idealnie słyszalne.

Możliwość komentowania Kupujemy kamerę internetową pod kątem jakości została wyłączona