Elektronika i gadżety

Akumulator żelowy 12V – kiedy jest potrzebne zasilanie awaryjne?

Nowoczesne gospodarstwa domowe są w pełni zautomatyzowane i funkcjonalne. Przychodzi jednak taki czas, gdy żadne innowacyjne techniki i rozwiązania nie działają bez odpowiedniego wspomagania. Wystarczy brak prądu, by przestały działać bramy przesuwne i garaże automatyczne, lodówki, smartfony czy laptopy, które ulegną rozładowaniu. Co wówczas robić i w jaki sposób przetrwać kryzysowe sytuacje? Z akumulatorem żelowym 12V do systemu zasilania awaryjnego będzie to dużo prostsze.

Co to jest system zasilania awaryjnego?

System zasilania awaryjnego to jedno urządzenie lub szereg zespolonych ze sobą urządzeń, które mają za zadanie ratować sprzęty podczas braków w dostawie prądu. Braki te mogą być spowodowane zjawiskami atmosferycznymi lub też uszkodzeniami sieci. W przypadku jednych i drugich przyczyn brak energii elektrycznej może trwać przez chwilę bądź nawet przez kilka dni. W tym czasie trzeba sobie radzić inaczej. W sytuacji ekstremalnej można podłączyć sprzęty do akumulatora z samochodu lub też użyć przetwornicy, która zamieni prąd o niskim napięciu w napięcie zmienne 230V. Można także zakupić akumulator żelowy 12V do systemu zasilania awaryjnego i trzymać go w domu na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Akumulator żelowy 12V do systemu zasilania awaryjnego – podstawowe cechy

Akumulatory tego typu są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Są przystosowane do pracy w trudnych warunkach, a także w bardzo zróżnicowanych temperaturach. Bardzo rzadko się psują, więc mogą spokojnie posłużyć ładnych parę lat. Wspomagają działanie sprzętów domowych podczas burzy bądź zepsucia instalacji elektrycznych w okolicy.

Możliwość komentowania Akumulator żelowy 12V – kiedy jest potrzebne zasilanie awaryjne? została wyłączona