sprzęt gamingowy
Elektronika i gadżety

Sprzęt do gamingu

Sprzęt gamingowy rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też wiele osób może mieć duży problem, aby wybrać najlepsze akcesoria gamingowe. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla początkujących i doświadczonych graczy, którzy chcą kupić tani sprzęt gamingowy, który zapewni komfortowe granie.

Jak wybrać sprzęt do grania?

Kompletując tani sprzęt gamingowy warto zadbać również o porządny monitor. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się monitory z antyrefleksyjną i matową matrycą. Jeżeli chodzi o rozdzielczość to standardem jest Full HD. W grach komputerowych bardzo ważną rolę odgrywa także odświeżanie ekranu. Godne polecenia są monitory gamingowe z odświeżaniem 120 i 144 Hz. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby wybrać monitory o jak najniższym czasie reakcji. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać monitor o reakcji poniżej 1ms. Przydać może się również obsługa FreeSync i G-Sync. Niezbędny jest oczywiście popularny port HDMI.

sprzęt gamingowy

Akcesoria gamingowe

W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za porządną klawiaturą. Do wyboru są oczywiście klawiatury mechaniczne i membranowe. Największym atutem mechanicznych klawiatur jest oczywiście to, że zapewniają one bardzo szybki czas reakcji. Jest to doskonały wybór dla osób, które liczą na większą kontrolę nad rozgrywką. Do największych zalet można zaliczyć dużą wytrzymałość. Pamiętać należy jednak o tym, że tego typu klawiatury są dość drogie. Nieco tańszym rozwiązaniem są klawiatury membranowe, które także doskonale sprawdzą się podczas grania. Oprócz klawiatury warto rozejrzeć się również za porządną myszką, która wbrew pozorom jest niezbędna nie tylko w grach FTP. Ergonomiczne myszki bardzo często posiadają specjalną warstwę antypoślizgową w głównych stykach z dłonią. W wielu grach przydać mogą się specjalne przyciski programowalne.

Możliwość komentowania Sprzęt do gamingu została wyłączona