10236_kamera_ip_2mpx_px_di2028w_glowne_l_
System monitoringu

Zalety wewnętrznych kamer IP

Zbudowanie systemu monitoringu wewnętrznego jest procesem, który przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa. Podstawowym elementem takiego systemu są wewnętrzne kamery IP. Są to urządzenia podobne do kamerek internetowych podłączanych do komputerów stacjonarnych. Mają jednak zdecydowanie więcej zalet i możliwości. W poniższym tekście przedstawiamy kilka powodów, dla których zakup kamery IP jest inwestycją godną rozważenia.

Łatwość instalacji

Wewnętrzne kamery IP mogą zostać umieszczone w dowolnym punkcie mieszkania. Wydajnym rozwiązaniem jest podłączenie takiej kamery do routera przy pomocy kabla. Jednak podłączenie kamery do sieci bezprzewodowej nie jest trudnym zadaniem. Dzięki takiemu zabiegowi kamery IP wewnętrzne są gotowe do instalacji w każdym miejscu mieszkania, w którym jest zasięg sieci Wi-Fi.

Podgląd na urządzeniach mobilnych

Tradycyjne systemy monitoringu umożliwiają podgląd monitorowanego obrazu wyłącznie na jednym monitorze. Zastosowanie wewnętrznej kamery IP daje nieporównywalnie większe możliwości. Standardem jest funkcja podglądu obrazu z kamery na urządzeniach mobilnych z dostępem do internetu. Dzięki dedykowanej aplikacji można na bieżąco otrzymywać sygnały o niepokojących zdarzeniach z monitorowanego mieszkania.

Różnorodność zastosowań

Wewnętrzne kamery IP (zobacz takie) nie służą wyłącznie do monitorowania mieszkań pod nieobecność właściciela. Urządzenia te mają różne zastosowania. Popularną funkcją, kamery IP jest elektroniczna niania. Urządzenia pełniące funkcję elektronicznej niani mogą być wyposażone w czujnik wykrywający nietypowe dźwięki czy też system dwustronnej komunikacji. Różnią się również wyglądem od tradycyjnych kamer.

Niski koszt

Kamera IP to urządzenie znacznie tańsze od tradycyjnych systemów monitoringu. Zainstalowanie tradycyjnego systemu monitoringu to wydatek przekraczający nawet tysiąc złotych. Koszt zakupu najtańszych modeli wewnętrznych kamer IP nie powinien być wyższy niż sto złotych. Wydatek ten nie jest wygórowany. Pozwala jednak na przetestowanie możliwości systemu zdalnego monitoringu i przygotowanie się do jego rozbudowy w przyszłości.

Kamery IP instalowane wewnątrz pomieszczeń są coraz bardziej popularne. Mają na to wpływ zalety tych urządzeń. Niska cena i łatwa dostępność sprawia, że jest to zakup godny przetestowania.

Możliwość komentowania Zalety wewnętrznych kamer IP została wyłączona